Call to us (+48) 787 866 206

Close (x)

Gorilla Glue - klasyk z przypadku

Nov 5, 2020 Cannabis Strains 0 Comments
Gorilla Glue - klasyk z przypadku

Gorilla Glue, bo o niej dziś będzie mowa  to jedna z najbardziej popularnych odmian marihuany ostatniej dekady. Zyskała niezwykłą sławę ć w Stanach Zjednoczonych i dzięki globalizacji szybko zagościła też w europejskich coffeshop’ach. Popularność zawdzięcza ogromnej ilości produkowanej żywicy o wysokiej zawartości THC, oraz potężnemu działaniu, które może na długi czas „przykleić” konsumenta do kanapy co fajnie kojarzy się z jego nazwą.

Od porażki do sukcesu.

Oryginalna wersja nosi nazwę Gorilla Glue #4 i można powiedzieć, że jej powstanie jest dziełem przypadku. Wszystko miało miejsce na plantacji amerykańskiego hodowcy Joesy Whales’a. Rosnąca na jego polu odmiana Chem Sister okazała się obojnakiem i zapyliła rośliny Sour Dubb zamieniając całą uprawę w bezwartościową. Sfrustrowany tym faktem Joesy nie pomyślał nawet by wysadzać jego zdaniem nic nie warte ziarna. Dopiero kilka lat później znajomy Whales’a postanowił posadzić powstałe wtedy nasiona, co okazało się być trafnym pomysłem. Z zasadzonych ziaren wyrosły zdrowe rośliny, z których  wyróżniał się fenotyp oznaczony numerem 4, okazał się mieć fenomenalne właściwości żywiczne i świętną jakość. Tak właśnie powstało Gorilla Glue #4 znane także jako GG #4 lub Original Glue.

Gorilla Glue Auto

Zawirowania prawne z nazwą.

Hodowcy z GG Strain LLC skojarzyli dużą ilość lepkiej żywicy sklejającej palce i nożyczki przy obcinaniu, z popularną w USA marką kleju na wzór europejskiej kropelki – Gorilla Glue. Postanowili więc nadać swej odmianie taką właśnie nazwę. Ten ruch nie spodobał się jednak właścicielom Gorilla Glue Co. Nie chcieli oni by ich marka kojarzyła się z marihuaną, więc wytoczyli GG Strain LLC proces sądowy, który zmusił ich do zmiany nazwy odmiany. Od tego momentu używali oni nazwy GG (1-5), ponieważ aktualnie istnieje 5 różnych odmian Gorilla Glue.

Gorilla Glue Co.

Charakterystyka.

Gorilla Glue #4 lub jak kto woli Oryginal Glue to hybryda Sativy i Indici z delikatną dominacja genów Indica (63% Indica, 37% Sativa). To wielokrotnie nagradzana odmiana. Zdobyła pierwsze miejsce zarówno podczas Cannabis Cup w Los Angeles jak i Michigan w 2014r. Jest również wybrana najlepszą odmianą podczas High Times Jamaican World Cup w tym samym roku. GG #4 jest skrzyżowaniem Chem Sister, Sour Dubb oraz Chocolate Diesel. Rezultatem takiego zabiegu jest niewysoka roślina o dosyć szczuplej budowie i długich, cienkich rozgałęzieniach wymagających podparcia podczas kwitnienia, by nie złamały się od ciężaru zbitych i gęsto pokrytych lepką żywicą topów. Jest to tak żywiczna odmiana,  że normalnym widokiem są listki przytopowe a nawet wiatrakowe, pokryte dużymi ilościami trichomów. Oryginal Glue ze względu na swoje właściwości jest bardzo wydajny i chętnie używany do ekstrakcji. Mówi się, że zawartość żywicy w tej roślinie może wynosić aż 1/3 masy całego suszu. Uprawa Gorilla Glue #4 nie przysparza większych problemów, należy pamiętać o podpieraniu gałązek i porządnym filtrze, gdyż zapach wydzielany przez tą roślinę potrafi być bardzo intensywny.

GG #4 buds

Walory smakowe i efekty.

Oprócz ogromnej produkcji żywicy kolejna cechą, która sprawiła że Gorilla Glue zyskało tak duża popularność są bez wątpienia, aromat i silne cielesne doznania gwarantowane dużą zawartością THC. GG #4 cechuje się mocnym przypominającym Diesla zapachem połączonym z kwaśnymi i sosnowymi  aromatami. Ze względu na wysoką zawartość THC mogącą wahać się w granicach oszałamiających 27-30% THC gwarantuje silne efekty. Niewielka ilość suszu tej odmiany ma działanie relaksujące, wprowadzające całe ciało w stan odprężenia. Większa ilość może spowodować silne uczucie upalenia oraz ogarniającą senność. Roślina ta jest również bardzo ceniona przez użytkowników medycznych. Ze względu na swoje właściwości świetnie sprawdza się w łagodzeniu bólu oraz jako pomoc w walce z bezsennością.

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: Site url with http://
* Comment:
Type Code
arrow_upward