Call to us (+48) 787 866 206

Close (x)

AK-47 Historia i działanie

Oct 27, 2020 Cannabis Strains 0 Comments
AK-47 Historia i działanie

AK-47 to klasyczne i jedna z najbardziej popularnych odmian marihuany. Klasyczna, bo dzięki swoim właściwościom i działaniu, oraz obecności w świecie cannabis od wielu lat bez wątpienia zasłużyła sobie na to miano. Nie ma chyba osoby, która nie słyszała być, choć nazwy tego legendarnego strainu a Ci, którzy jej używali zapewne mają dobre zdanie na jej temat.

Historia powstania AK-47.

Początki odmiany AK-47 sięgają już lat 70-tych ubiegłego wieku, kiedy powstała krzyżówka odmian Thai i Afgani, lecz za oficjalne powstanie uważa się rok 1992, gdy hodowca z Serious Seeds stworzył AK-47 krzyżując właśnie te gatunki. 7 Lat późnej w roku 1999 odmiana została skrzyżowana raz jeszcze, otrzymano wtedy roślinę o stabilnych genach i w tym samym roku zdobyła ona drugie miejsce podczas prestiżowego konkursu, jakim jest High Times Cannabis Cup. Warto też wspomnieć, że AK-47 to jedna z najbardziej utytułowanych odmian marihuany. Od początku swojej obecności przez cały czas zdobywała nagrody na ważnych eventach i w sumie do 2018 roku nagromadziła ich aż 27! Z tego i wielu innych powodów AK-47 było i jest bardzo chętnie używane do tworzenia nowych hybryd o świetnych właściwościach.

Charakterystyka odmiany.

AK-47 to odmiana o przewadze genów Sativa, sprawdza się w uprawie outdoor jak i indoor. Osiąga średnie rozmiary, najczęściej nieprzekraczające jednego metra. Produkuje ciemne, bardzo obfite w żywicę i zbite topy, co sprawia, że roślina ta nie lubi zbyt dużej wilgoci, o czym warto pamiętać podczas uprawy. Kwiatostany AK-47 wydzielają intensywny zapach łączący w sobie woń sosny, drzewa sandałowego i cytrusów. Sprawia to, że aromaty, jakie towarzyszą paleniu to orzeźwiający smak cytrusów z wyczuwalną charakterystyczną wonią skunka.

Działanie.

AK-47 to odmiana o dużej zawartości THC. Jest ceniona zarówno przez użytkowników komercyjnych jak i medycznych za swoje silne, lecz nieprzytłaczające działanie. Przewaga genów sativy, jaka występuje w tej odmianie sprawia, że haj, mimo, że mocny, nie powoduje otępienia i działając głownie umysłowo daje uczucie euforii, pozwalając się odprężyć i nabrać energii. Działanie AK-47 jest szczególnie cenione przez ludzi zmagających się z depresją czy przewlekłymi bólami. Jest na tyle silne, że już mała dawka może przynieść efekty.

Na popularność AK-47 złożyło się wiele czynników. Na pewno jest to jedna z najbardziej cenionych odmian marihuany na świecie. Ze względu na stosunkową łatwość w uprawie i możliwość hodowli w wielu warunkach często wybierana przez hodowców z całego świata. Wielokrotnie nagradzana i produkująca aromatyczne i żywiczne topy o wysokiej zawartości THC. Innymi słowy posiada wszystkie cechy by po kilku dekadach bycia na topie nazywać ją klasykiem.

Kolekcjinerskie, feminizowane nasiona marihuany AK-47 są dostępne w wersji od Life Seeds w naszym sklepie

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: Site url with http://
* Comment:
Type Code
arrow_upward