Call to us (+48) 787 866 206

Close (x)

Jack Herer - odmiana w hołdzie legendzie.

Oct 11, 2020 Cannabis Strains 0 Comments
Jack Herer - odmiana w hołdzie legendzie.

Jack Herer, to jedna z najpopularniejszych odmian marihuany na świecie. Dobrze znana i ceniona zarówno przez hodowców jak i konsumentów. Zyskała sympatię konopnej społeczności ze względu na jej zrównoważoną genetykę oraz wszechstronne medyczne zastosowanie.
Skąd wzięła się nazwa i dlaczego Jack Herer stał się tak popularny? Dowiesz się tego czytając ten artykuł.

Historia powstania Jack Herer’a.

Jack Herer został stworzony w połowie lat 90 ubiegłego wieku przez hodowców z Sensi Seeds, którym przyświecał cel stworzenia hybrydy, która łączyłaby w sobie unoszący i energiczny haj typowy dla Sativy oraz dużo produkcję żywicy, co jest domeną odmian Indica. Takim sposobem powstała odmiana stworzona z hybrydy Haze’a połączonej z krzyżówką Northern Lights #5 i Shiva Skunk. W krótkim czasie po debiucie Jack Herer zaczął być doceniany przez growerów, którzy mogli go uprawiać by z czasem stać się międzynarodowym hitem zgarniającym wszelkie nagrody na eventach takich jak Cannabis Cup. Jego cenne właściwości zostały też zauważone w świecie medycyny. Nie długo po swoim sukcesie Jack Herer został wprowadzony w Holandii, jako medyczna marihuana i sprzedawany w aptekach pod nazwą Bedrocan.

bedrocan

Skąd wzięła się nazwa?

Ta niesamowita odmiana została nazwana imieniem Jack’a Herer’a, konopnego aktywisty, który poświęcił niemal całe dorosłe życie na głoszenie wiedzy o konopiach oraz popularyzacji marihuany. Ze względu na swoje oddanie sprawie, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktywistów na świecie. Sensi Seeds uhonorowało jego starania nazywając odmianę jego imieniem i nazwiskiem.

Kim był Jack Herer?

Jack Herer (18.06.1939 – 15.04.2010) Urodzony w Buffalo w stanie Nowy Jork, w czasie młodości żołnierz na wojnie w Korei. Stał się miłośnikiem marihuany po zakończeniu swojej wojskowej kariery, kiedy to w roku 1967 wrócił do Ameryki i w wieku 30 lat po raz pierwszy spotkał się z marihuaną. Natychmiast zmienił swoje myślenie na temat tej rośliny a jego celem stało się odkłamanie konopi i propagowanie ich powszechnego używania. Doświadczenia z wiązane z Konopiami popchnęły go do napisania książki pt. „The Emperor Wears No Clothes”, która stała się w przyszłości bardzo ważną lekturą w całej branży konopnej. Był też współzałożycielem organizacji H.E.M.P., której celem była dekryminalizacja marihuany, oraz autorem wielu innych publikacji cytowanych po dziś dzień. Otworzył on też pierwszy sklep z produktami powstałymi na bazie konopi. Wielu uważa, że było to znaczącym wydarzeniem, które ukierunkowało dalszy rozwój branży konopnej.

Charakterystyka odmiany.

Jack Herer to odmiana hodowana z nasion. Oznacza to, że istnieje wiele różniących się od siebie fenotypów, posiadających indywidualne, wyjątkowe cech. Większość z nich łączy jednak przewaga genów Sativa, co bez problemu można zauważyć po budowie rośliny czy po jej kwiatostanach. Jack Herer może osiągać duże rozmiary, warto to wziąć pod uwagę podczas uprawy indoor i nie przedłużać zbytnio okresu wegetacji. W uprawie outdoor bardzo dobrze sprawdzi się w śródziemnomorskim, ciepłym klimacie. Ze względu na swoje rozmiary może wymagać podparcia w późnej fazie kwitnienia, co jednak przekłada się na duży plon, jaki można uzyskać

Cenione działanie.

Jack Herer, to jedyna w swoim rodzaju odmiana biorąc pod uwagę działanie. Dzięki swojej zrównoważonej genetyce łączy ze sobą energetyzujące odczucia charakterystyczne dla Sativy z mocnym, cielesnym odprężeniem typowym dla Indici. Towarzyszą temu owocowe aromaty z delikatną pieprzową nutą. Jack Herer ma też wiele zastosowań medycznych i z powodzeniem stosowany jest w leczeniu objawów stresu czy w walce z przewlekłym bólem. Jego działanie zostało szybko docenione i zaczął być sprzedawany w Holandii, jako lek.

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: Site url with http://
* Comment:
Type Code
arrow_upward