Rufen Sie uns an (+48) 787 866 206

Schließen (x)

Autoflowering Cannabis Samen

Indoor Cannabis Samen

Outdoor Cannabis Samen

CBD Cannabis Samen

Manufacturers

Anaconda Seeds
Barney's Farm
Buddha Seeds
Dutch Passion
Fast Buds
Female Seeds
Green House Seeds
Life Seeds
Royal Queen Seeds
Spanish Seeds
Strain Hunters
Victory Seeds

Kolekcjonerskie Nasiona Marihuany - Czy to legalne?

Polskie Prawo mówi wyraźnie, że posiadanie nasion konopi w celach kolekcjonerskich jest legalne i nie jest nałożone żadną karą ani groźbą otrzymania wyroku czy mandatu. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii w Polsce, nasiona konopi nie są w ogóle zakwalifikowane jako narkotyki ani tym bardziej substancja czy półprodukt, na bazie którego można wyprodukować narkotyk. 

Ich posiadanie i sprzedaż jest zupełnie legalna w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej. Niewielki wyjątek stanowią tutaj Niemcy, gdzie posiadanie nasion jest zabronione, jednak w myśl swobodnego przepływu towarów - zamawianie ich online spoza Niemiec jest dozwolone. Jedynym warunkiem zakupu i posiadania nasion marihuany jest wiek. Mogą je posiadać wyłącznie osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 rok życia. Wiele osób obecnie kolekcjonuje nasiona konopi ze względu na ilość i różnorodność ich występowania. W dzisiejszym świecie różnorodność odmian nasion marihuany sprawia, że ciężko wymienić wszystkie, nie pomijając którejkolwiek z nich.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami). W związku z tym nie namawiamy, wręcz odradzamy uprawy w kraju w którym prawo tego zabrania - jak na przykład Polska - sugerujemy nasiona kolekcjonować dla przyszłych pokoleń w celu zachowania wspaniałych genów! Jest to wtedy zupełnie legalne.

Jestem zagubiony ogromem wyboru - co kolekcjonować?

Nasiona marihuany, to nic innego jak potoczna nazwa nasion konopi. Dzielą się na kilka rodzajów, stąd też mamy nasiona marihuany autoflowering, które są światło obojętne i zakwitają niezależnie od cyklu naświetlania, samoczynnie już zazwyczaj po około trzech tygodniach. Takie nasiona automatyczne konopi indyjskich, dzięki swej uniwersalności - można stosować zarówno w uprawie zewnętrznej outdoor (z powodu szybkiego wzrostu i szybkiego kwitnięcia) jak i w uprawie wewnętrznej indoor.

Kolejnym typem nasion marihuany, który jest zdecydowanie w zainteresowaniu growerów to nasiona marihuany outdoorz czego to wynika? Są to wytrzymałe odmiany hodowane specjalne dla trudniejszych, występujących w naturze warunków, m.in. bardziej odporne na pleśń. Są to również odmiany konopi, które mają tendencję do dłuższej wegetacji na zewnątrz niż odmiany automatycznie zakwitające, ale dzięki temu dają też znacznie większy plon - należy nadmienić tutaj, że odmiany autoflowering (zakwitające automatycznie) również świetnie nadają się do uprawy na zewnątrz, ze względu na swoją szybkość w rośnięciu i kwitnieniu. Odmiany outdoor to takie odmiany konopi, które nie czekają do równonocy jesiennej (22 września) by indukować kwitnienie. Nasiona marihuany outdoor są stworzone przez hodowców dla growerów, aby na północnych szerokościach geograficznych (45°N do 55°N) móc cieszyć się swoimi ulubionymi roślinami. To efekt ich ciężkiej pracy, gdyż dotychczas naturalnie rosnącymi konopiami na zewnątrz mogli się cieszyć tylko mieszkańcy południowych szerokości geograficznych naszego globu.

Z kolei nasiona marihuany indoor wysiane na zewnątrz, mogłyby mieć problemy z pleśnią oraz zaczęłyby późno kwitnąć, w polskich warunkach bardzo ciężko zebrać plon z takiej odmiany dlatego sprytni hodowcy pomagając w życiu rolnikom stworzyli klasyfikację indoor / outdoor / autoflowering angażując w to setki wspaniałych genów z całego świata! Dzięki temu możemy zaoferować państwu gamę najlepszych genów, najlepszych producentów z całego świata - nie wykluczając Nasion Premium z USA. Na ProSeedbank.eu będą państwo mogli kupić zawsze świeże nasiona w super cenie takich cenionych producentów jak: Barney's Farm, Buddha Seeds, Dinafem Seeds, Dutch Passion, Fast Buds, Female Seeds, Green House Seeds, Royal Queen Seeds, Sensi Seeds, Sweet Seeds oraz innych cenionych breederów.

Nasiona marihuany indoor ponadto mają jedną poważną przewagę nad pozostałymi, dzięki idealnym warunkom, które możemy stworzyć w uprawie indoor, takie nasiona konopi rosną mocne, silne, dają duży plon i możemy uprawiać najbardziej fantazyjne odmiany z całego świata, nawet z Indii, Malawi, Tajlandii czy Maroko! Ciężka, wieloletnia praca hodowców sprawiła, że każdy kolekcjoner wybierze coś dla siebie, aby uzupełnić swą kolekcję lub podarować najbliższej osobie wyjątkowy prezent. Marihuana z nasion indoor uchodzi również za najbardziej ekskluzywną. W uprawie wewnętrznej to człowiek jest "matką naturą" i ma możliwość zapewnienia roślinie warunków niemalże idealnych potrzebnych do wzrostu i kwitnienia.

Czym są nasiona feminizowane a czym regularne?

Nasiona regularne są obecnie mniej popularne, używane są zazwyczaj przez hodowców w celu tworzenia nowych odmian, zachowywania genów. Z punktu widzenia growera nasiona regularne są mniej użyteczne, ponieważ nigdy nie mamy pewności ilu męskich osobników a ilu żeńskich (marihuany) natrafimy tuż po rozpoczęciu kwitnienia. Z tego względu rynek przyniósł nam nasiona feminizowane marihuany, które dają 99,9% pewności, że roślina będzie żeńska, a co za tym idzie uzyskamy z niej marihuanę, Z punktu widzenia hodowcy który tworzy nowe odmiany nasiona regularne (które dają rośliny męskie i żeńskie) mają bardzo dużą wartość. Natomiast z punktu widzenia farmera niekoniecznie, gdyż ten nastawiony jest na jak największa ilość roślin żeńskich w pomieszczeniu uprawowym, tutaj na ratunek przychodzą nasiona feminizowane. które dają 99.9% pewności, że potomstwo będzie żeńskie.

Neue Artikel

Our Blog

Nov 6, 2020
Green House Seed Company - eine der erfolgreichsten Samenban...

Dziś kilka słów na temat Green House Seeds Co. Ta pochodząca z Holandii firma to jeden z najbardziej popularnych seedbanków na świecie. Pod ich szyldem powstały niezliczone ilości, świetnych jakościowo odmian, które niejednokrotnie zwyciężały na najważniejszych branżowych eventach takich jak High Times Cannabis Cup.

Nov 5, 2020
Gorilla Glue - ein Klassiker durch Zufall

Gorilla Glue, bo o niej dziś będzie mowa to jedna z najbardziej popularnych odmian marihuany ostatniej dekady. Zyskała niezwykłą sławę ć w Stanach Zjednoczonych i dzięki globalizacji szybko zagościła też w europejskich coffeshop’ach. Popularność zawdzięcza ogromnej ilości produkowanej żywicy o wysokiej zawartości THC, oraz potężnemu działaniu

Oct 27, 2020
AK-47 Historia i działanie

AK-47 to klasyczne i jedna z najbardziej popularnych odmian marihuany. Klasyczna, bo dzięki swoim właściwościom i działaniu, oraz obecności w świecie cannabis od wielu lat bez wątpienia zasłużyła sobie na to miano. Nie ma chyba osoby, która nie słyszała być, choć nazwy tego legendarnego strainu a Ci, którzy jej używali zapewne mają dobre zdanie na jej temat.

arrow_upward